KECSKEMÉTI HÍRHATÁR - KTE-Duna Aszfalt: Ezúttal James Kinney vitte a show-t

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2014. 11. 07. 16:00

KTE-Duna Aszfalt: Ezúttal James Kinney vitte a show-t
A huszonkilenc pontig jutó James Kinney vezetésével diadalmaskodott a KTE-Duna Aszfalt a MAFC ellen.

Ott folytatták a lila-fehérek, ahol a Kaposvár ellen abbahagyták: nagy lendülettel és kedvvel vetették bele magukat a hétközi, MAFC elleni összecsapásba, és ez gyorsan meg is hozta gyümölcsét. Három perccel a negyed vége előtt még csak hat ponttal állt a vendég gárda, míg a kecskemétiek Miljan Rakics triplájával már tizenhetedik pontjukat szerezték. A hátralévő időben a fővárosiak ugyan megduplázták pontjaik számát, a hazaiak azonban így is tetemes előnyt tudhattak magukénak (20-9) az első szünetben.

Az első játékrészben remekül játszó Kinney nagyon elemében volt a folytatásban is: a negyed derekán már negyedik labdáját szerezte és tetszetős zsákolásával már a közönségnek is játszott tán. Ráadásul a védekezésen túl a támadásban is kitűnt, hiszen 17 perc után már 20 pontnál járt, átvéve a pontgyáros szerepét a hagyományosan azt betöltő, ezúttal haloványabban teljesítő Djeraszimovicstól.

A huszonhárom pontos, nagyszünetbeli kecskeméti előny tudatában nem szedték szét egymást a csapatok a harmadik felvonásban. A piros-feketék becsülettel és időnként eredményesen küzdöttek, a KTE pedig – ha csak lehetett – végigjátszotta támadásait és szorgosan szedte a támadópattanókat is. Nem tett jót a “műegyetemistáknak”, hogy az amerikai erőcsatár, Hunter már a negyed felénél kipontozódott, de majdhogynem mindegy volt a palánk alatt egyébként is domináló hazaiaknak, akik 66-43-mal várhatták a záró negyedet.

Meggyőző vezetés ide vagy oda, Sztojan Ivkovics hangos szavakkal űzte-hajtotta övéit, és a srácok nem is lazsálták el a dolgot, igaz, most többször nem úgy jött ki a lépés, ahogy a korábbiakban. Egy-egy szép kosárral Barovics és Rakics is hozzátette a maga részét, csakúgy, mint a csapat többi tagja, a vendégeknél pedig Misek Levente és Lakosa Zsolt járt élen a pontszerzésben, ami egy kicsit jobban is ment a meccs végéhez közeledve, a MAFC végül minimalizálta vereségét, 81-66-ra nyert a KTE-Duna Aszfalt.

Sztojan Ivkovics, a KTE szakmai igazgatója: A MAFC kulturált kosárlabdát játszik, készültünk erre. Jól jött ez a meccs abból a szempontból is, hogy a zónavédekezést élesben tudtuk gyakorolni. Bármennyire is mi voltunk a favoritok, a második félidőben nem tudtunk ritmust váltani, még az időkérés után sem. Messze vagyunk még attól, hogy jók legyünk. Minden meccsen van olyan periódus, amikor nem tudunk felülkerekedni az A-ligás ellenfelünkön. Szerencsére azonban többet játsszunk jól, mint rosszul, de ezen javítani kell akkor is. A tizenöt-húsz pontos győzelem abszolút elfogadható eredmény a MAFC ellen.

Stefan Timbus, a MAFC vezetőedzője: Gratulálok a Kecskemétnek! Sokan ezt az eredményt várták, de én nyerni akartam. Nem baj, ha kikapunk, ha emellett küzdünk, és mindent megteszünk a sikerért. Ez most nem volt így, csalódott vagyok a játékunk miatt. Nem jutunk el arra a szintre, amire kell, feszülten játszunk, ahelyett, hogy felszabadultan kosaraznánk.

KTE-Duna Aszfalt – MAFC 81-66 (20-9, 29-17, 17-17, 15-23)