KECSKEMÉTI HÍRHATÁR - Közel volt a száz is – sima győzelem a Kaposvár ellen

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2014. 10. 30. 05:46

Közel volt a száz is – sima győzelem a Kaposvár ellen
Két utóbbi hosszabbításos meccse után a Kaposvár ellen simán győzött a KTE-Duna Aszfalt.

Összehangolt gépezetként kezdett a hazai csapat, amely elsősorban Djeraszimovics lendületes játékának köszönhetően 7-0-ás rohammal nyitott a kissé tétova kaposváriak ellen. Persze a többiek is belelendültek, ha kellett Kovács Péter csinálta meg mesterien az alapvonalon, ha kellett Rakics vállalt egy triplát, Ivosev pedig gyakorlatilag mindenhol ott volt a pályán, az eredménye: tizenhárom pontos vezetés egy negyed után (31-18).

Fekete Ádám szünetbeli intelmei meghozták hatásukat, a vendégek jóval élesebben érkeztek meg a második negyedre, az amerikai Nick Raivio és Fodor Márton vezetésével lassan, de biztosan faragták hátrányukat, négy perccel a vége előtt már hat pontra olvadt a különbség (34-28). Jött is a menetrendszerű Ivkovics-időkérés, és valamit nagyon megbeszélhettek a srácok, mert az egyre ficánkoló Kinney segédletével rögvest kivágtak egy tizenkét pontos ellentámadást, 48-30-cal fordultak a csapatok.

A nagyszünet után is látszott, hogy nagyon akarnak a vendégek, de egy kaposvárit egy kecskeméti pont követett, így kis túlzással az volt a kérdés, hogy tizenöt alá benéznek-e a kék mezesek. Ez csak elvétve sikerülhetett, hiszen nagyon felkeményedett a hazai védelem, a sűrű labdaszerzésekkel pedig sűrű könnyű kosár is érkezett.

Huszonnégy ponttal vezetett a KTE-Duna Aszfalt, mikor az utolsó negyedre fordultak a csapatok, és nagyon kevés biztató jel akadt kaposvári szempontból. Hiába jutottak négyen is tíz fölé a somogyiaktól, akkora kedvvel és önbizalommal játszottak a hírös városiak, hogy az ellen nem volt mit tenni. Sokat elmond, hogy hat perccel a vége előtt Djeraszimovics 6/5-ös triplamutatóval és 23 ponttal állt, de Barovics 15 és Kinney 12 pontja is megbecsülendő, csakúgy, mint Hegedűs Gergely három hárompontosa és Ivosev lelkes védőjátéka. A végén már a ’95-ös születésű Keller Iván is a pályán ünnepelte a fölényes, 93-67-es győzelmet.

KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 93-67 (31-18, 17-12, 24-18, 21-19)