. Ma Ervin napja van.
Kunszentmiklósi győzelmek és helyezések
2015-05-10 17:29:27

Több mint egy évnyi várakozás után a bíróság jogerősen bejegyezte a Kunszentmiklósi Diák Vívó Sportegyesületet. Így a kunszentmiklósi diák vívók megköszönve a KRVSE eddigi támogatását, mint önálló egyesület tevékenykedik tovább.

Versenyeredmények:

Április 24-26-án, közel 300 versenyző részvételével immáron harmadszor rendezték meg a Fülöp Mihály Kunszentmiklós Kupa nemzetközi korosztályos tőrversenyt, a Miklóssy János Sportközpontban. A verseny első napján a 2003-ban született fiúk versenyében Szemes Gergő – ugyanúgy, mint egy évvel ezelőtt - remek formát mutatva veretlenül végzett az első helyen, és nyert aranyérmet.

Ugyanebben a korcsoportban Szabó Vanda Fruzsina pazar vívást produkálva, csupán egy vereséget összeszedve végzett a harmadik helyen, és lett bronzérmes.

A verseny harmadik napján folytatódott a kunszentmiklósi éremgyártás: a 2002-ben született fiúk versenyében, Szemes Gergő előző napi 39 fokos lázát feledtetve igencsak kitett magáért. Kemény asszók során verekedte be magát a legjobb négy közé - három Törekvéses versenyző mellé -, és végezetül itt is dobogóra állhatott. Ezúttal a harmadik helyet szerezte meg. A szintén betegen versenyző Gál Botond a 17. helyen fejezte be a versenyt.

Ugyanebben a korcsoportban, a lányok versenyében, a sérülten versenyző Szabó Vanda Fruzsina lett 12.

A legfiatalabb korcsoportban, a 2005-ben születettek versenyében Matics Kinga (2008) a nyolcadik helyen végzett.

A fiúk versenyében Czakó Ágoston a 12. Balogh Máté pedig a 20. helyen fejezte be a versenyt.

A versenyen csupán hat kunszentmiklósi vívó vett részt, akik viszont négy érmet szereztek a három napos nemzetközi küzdelemben.

A Veszprémben rendezett Vívó Vidék Bajnokságon, Kunszentmiklós gárdája igen csak kitett magáért.

Vidék Bajnok lett a fiú tőrcsapat: Gál Botond, Bődi Magyar, Bődi Zámbor.

Az egyéni verseny harmadik helyén két kunszentmiklósi vívó, Bődi Magyar és Gál Botond végzett.

A hetedik helyezett Bődi Zámbor lett.

Eközben két társuk - Szabó Vanda Fruzsina, és Szemes Gergő - a Tatai Olimpiai Központban vett részt a Sport XXI Reménység válogatott keret tagjaként, a válogatott edzőtáborozásán.

Május kilencedikén Szabó Vanda Fruzsina képviselte színeinket az Új Vidéki  Novi Sadon a Trófeja Novi Sad elnevezésű nemzetközi leány tőrversenyen, melyen négy ország versenyzői vettek részt. Vanda Szerbiában is jól forgatta a tőrt, és az ötödik helyen végzett.

Szintén május kilencedikén a Championnat Provincial des jeunes 2015, versenyt vívták a kanadai Quebec-ben.

Csongrádi Zsombor a 11 évesek korosztályában parádés vívással, alig pár tust kapva veretlenül hozta el az aranyérmet. A győzelemben megfáradva, közepes teljesítménnyel a 13 évesek versenyében a 22 fős táblára 13-ikként került fel, majd egy gyors győzelmet követően a 8-ba jutásért 10-6-ra alul maradt a Quebeci versenyzővel szemben.

A kunszentmiklósi vívók szezonbéli utolsó versenyére június 6-7-én a lengyelországi Poznanban kerül sor, ahol az Európai Tőrfesztivál elnevezésű versenyen a kontinens legjobbjaival mérhetik össze tudásukat.

Utoljára frissítve: 2015-05-10 17:30:28