. Ma Ervin napja van.
A Tóhoku világa a Cifrapalotában
2015-02-07 12:37:12
A Tóhoku világa a Cifrapalotában

A Tóhoku világa a Cifrapalotában

Koszuge Dzsunicsi, Japán magyarországi nagykövete nyitotta meg pénteken Kecskeméten a Tóhoku vidék sokszínű természeti és szellemi örökségét bemutató, a világ számos országát megjárt nagyszabású fotóművészeti kiállítását.

 

 

 

 

 

 

A Japán Alapítvány szervezésében a Cifrapalotában megnyílt kiállítás kilenc fotóművésznek és egy alkotócsoportnak a távol-keleti ország északi részén fekvő Tóhoku világát bemutató kollekciójából tevődik össze.

Szeberényi Gyula Tamás, Kecskemét alpolgármestere kiemelte, hogy nagyon sok szállal kötődik városa Japánhoz, azon belül Tóhoku vidékéhez. Kecskemét testvérvárosa, Aomori abban a régióban fekszik, a két város kapcsolatát erősítő baráti kör tevékenysége több mint 20 évre tekint vissza, valamint a Katona József Gimnáziumban japán nyelvoktatás is folyik - sorolta a Kecskemétet Japánnal összekötő kapcsokat az alpolgármester.

 

ITT MEGTEKINTHETIK A KÉPGALÉRIÁT!

 

A kiállítás katalógusa szerint Tóhoku vidéke a japán szigetvilág főszigetének északkeleti részén fekvő, hat prefektúrát - Aomori, Ivate, Akita, Mijagi, Jamagata, Fukusima - felölelő régiója. Kissé fagyos éghajlata ellenére, tengerrel, hegyekkel, folyókkal valamint erdőkkel körülölelt gazdag természeti táj jellemzi.

2011. március 11-én a Richter-skála szerinti 9-es erősségű földrengés rázta meg a térséget, ahol aztán szökőár pusztított. A húszezer főt megközelítő áldozatok számáról, valamint a fukusimai atomerőmű egyes számú telephelyének katasztrófájáról beszámoló híradások révén mind Tóhoku egyes prefektúráinak, mind városainak neve bekerült a köztudatba. Mindeközben Tóhoku éghajlatának, tájainak és történelmének sokszínűsége, lakóinak sajátos életmódja kevéssé ismert a nagyközönség számára.

A kiállításon bemutatott képek fél évszázadot ölelnek fel, és adnak bepillantást az ott lakók életébe, szokásaiba. A gyűjtemény az 1950-60-as évek agrárfalvait megörökítő Csiba Teiszuke, Kodzsima Icsiró, a Tóhoku vidék népszokásait és rituális fesztiváljait rögzítő Haga Hideo, Naitó Maszatosi és Tacuki Maszaru, a személyes élettörténeteket a szülőföld környezetével párosító Ósima Hirosi, Hatakejama Naoja, Tóhoku magával ragadó természeti tájait lencsevégre kapó Lin Meiki, a japán szellemiség eredetét a Dzsómon-kori emlékeken keresztül kutató Cuda Nao valamint az Itó Tóru vezette Mijagi prefektúrabeli Szendai város "névtelen látképeit" csoportosan örökül hagyó "Szendai kollekció" sorozat alkotásai közül válogat.

A kiállítás március 1-jéig látható.

(szöveg: MTI)

Utoljára frissítve: 2015-02-07 12:38:31

További híreink
A bántalmazott nép és a kritikát nem tűrő remény
Demokratának lenni, azt jelenti, hogy megengedjük magunknak és másoknak is azt, hogy kérdései, sőt kételyei legyenek – Perintfalvi Rita FB-jegyzete.
2024-04-21 10:22:49, Hírek, Fókuszban Bővebben
Balog Zoltánt saját hittársai jelentették fel a zsinati bíróságon
A Magyarországi Református Egyház tíz tagja feljelenti Balog Zoltán püspököt a zsinati bíróságon – tudta meg az RTL Híradó Vargha Anikó egykori kántortól.
2024-04-18 17:49:43, Hírek, Fókuszban Bővebben
Az üzleti infrastruktúra-fejlesztés alapja, a rendszerintegráció
Míg az elmúlt időszakban csupán drága, hosszadalmas middleware-ek általi fejlesztésekkel lehetett megoldani az integrációt, addig napjainkban elérhető egy biztonságosabb,...
2024-04-09 19:05:49, Hírek, Fókuszban Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Romos és penészes cserelakás, amelyet felajánlott a MÁV az egyik bérlőnek, akinek a szerződését a mini-Dubaj m...
Bővebben >>