. Ma Emma napja van.
Visszavágott a KTE a soproni vereségért
2014-03-30 10:14:19

Visszavágott az alapszakaszbeli, soproni vereségért a KTE-Duna Aszfalt csapata, a lila-fehérek hat ponttal győztek szombaton Dénes Gáborék ellen.

A szoros hétközi vereséget követően szombaton ismét a Messzi István Sportcsarnokban lépett pályára a KTE-Duna Aszfalt együttese, amely Karahodzics révén jól kezdett a Sopron ellen. A center kezdeti pontjainak köszönhetően lépéselőnybe került a lila-fehér alakulat, és mikor a szorosan tapadó vendégek át is vették a vezetést, rendre tudtak újítani Wittmannék. A Szolnok elleni meccshez képest kosáreső volt, hiszen 21-21-el zárták a negyedet a felek.

A második játékrész elején inkább a Sopron kapta el a fonalat, ám Sztojan Ivkovics időkérése után megrázta magát a csapat és egy nyolcpontos rohanással – közte egy Jovanovics és egy Djeraszimovics hármassal – már ismét itt volt az előny (29-26). Ruják András három tripla formájában, Barovics pedig hibátlan (4/4) mezőnymutatóval makacskodott ugyan, de a jól működő kecskeméti gépezettel szemben csak a “tapadáshoz” volt elég, 44-40 lett a negyed vége.

Nem véletlenül tartja dobogóesélyesnek Sztojan Ivkovics a soproniakat, akik a negyed kezdetén bizonyították, hogy “rászolgálnak a bizalomra”. Ruják mellett azonban csak a légiósok hozták a pontokat, közülük is kiemelkedett a három negyed után 17 ponttal álló Filip Barovics. Hazai oldalon az utolsó felvonás kezdetén négyen (Wittmann, Jovanovics, Djeraszimovics, Karahodzics) álltak minimum tíz ponttal, és további négy játékos volt eredményes (Pongó-testvérek, Hegedűs, Mészáros). A különbség lassan, de biztosan nőtt, három perc elteltével már tizenhárom is volt közte (68-55), de elég volt egy rövidebb kihagyás, hogy a Sopron ismét meccsben legyen. A hajrában jöttek is a soproni faultok és a hazai büntetők, de lényegi változás már nem történt, a vége 81-75-ös KTE-Duna Aszfalt győzelem.

KTE-Duna Aszfalt – Sopron KC 81-75 (21-21, 23-19, 16-13, 21-22)