. Ma Levente napja van.
Így látta Lázár János a balesetet
2012-10-24 19:20:32
Így látta Lázár János a balesetet

Így látta Lázár János a balesetet

"A legnagyobb tragédia az, hogy meghalt egy ember" - mondta a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, Lázár János az MTI-nek a szerda reggel történt balesetével kapcsolatban; úgy fogalmazva: "nem tudom kifejezni az együttérzésnek, a részvétnek azt a fokát, amely vissza tudná adni, amit gondolok, amit érzek. Meg fogom keresni a családot, és amiben tudok, igyekszem majd segíteni nekik".

 


Fotó: MTI/Noszlopy N. Miklós

 

 

A Lázár Jánost szállító mikrobusz és egy személyautó az M5-ös autópályán, Kecskemét közelében, a főváros felé vezető oldalon, a 107-108-as kilométerszelvény között karambolozott szerda reggel. A baleset következtében a személyautóban utazó nő, a szentesi K. Tímea meghalt. Lázár János és a mikrobusz vezetője könnyebben sérültek.

 

A baleset részleteiről nyilatkozva az államtitkár az MTI-nek elmondta: a kilenc órakor kezdődő kormányülésre tartott Budapestre otthonából, Hódmezővásárhelyről. A Miniszterelnökség egyik kisbuszában - hátul ülve, bekötve - utazott, amelyet sofőrje vezetett, akivel évek óta együtt dolgozik, és aki kiválóan képzett járművezető - fejtette ki.

 

"Én olvastam, egy kormányanyagon dolgoztam, amikor Kecskemét közelében felkiáltott a gépkocsivezető, hogy itt az út közepén egy autó. Felnéztem, s már ütköztünk is", a kisbusz pedig az árokban kötött ki - idézte fel a történteket. "Nem tudom, hogy került az út közepére az az autó. Ez tisztázatlan, a hatóság feladata kideríteni." Az ütközést követően - folytatta - a sofőrrel együtt kiszálltak - egyikük sem veszítette el az eszméletét -, majd odamentek a személyautóhoz, hogy megnézzék, tudnak-e segíteni.

A mentőszolgálat később őt és a sofőrt is kórházba szállította, ahol alkoholszintet is mértek, amelynek eredménye mindkettejük esetében nullás volt - közölte.

 

"Őszinte részvétem a magam és a sofőr nevében is" - zárta szavait Lázár János.

 

A Kormányszóvivői Iroda szerda reggel közölte, hogy az államtitkárt szállító jármű balesetet szenvedett.

 

A Bács-Kiskun Megyei Kórház arról tájékoztatott, hogy Lázár János és a gépkocsivezetője is nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket, zúzódásokat szenvedett. Ellátták őket, majd elhagyhatták a kórházat.

 

KORÁBBI CIKKÜNK:

Hogyan történt Lázár János balesete?

Utoljára frissítve: 2012-10-24 19:24:43

További híreink
Díszpolgárokkal együtt kapott kitüntetést a legendás Bambi presszó
Nem állt meg az élet a második kerületben.
2026-06-16 13:08:49, Hírek, RENDŐRSÉGI HÍREK Bővebben
Kirúgták az Operaház művészeti igazgatóját
„Azonnali hatállyal kirúgták a Zeneakadémiáról Almási-Tóth Andrást, a Zeneakadémia Opera Tanszakának Vezetőjét és a Magyar Operaház Művészeti Igazgatóját szexuális abúzu...
2026-06-09 14:33:23, Hírek, RENDŐRSÉGI HÍREK Bővebben
Nagy Ervin kíméletlen szavakkal minősítette Vidnyánszkyt
A Tisza-kormány színész-államtitkára a ZaccPerKávé című műsorban bírálta Vidnyánszky Attilát, a „kulturális szektor teljhatalmú despota uralkodójának” nevezve őt, akit vé...
2026-06-07 14:11:49, Hírek, RENDŐRSÉGI HÍREK Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Megszavazták az alapszabály módosítását és az elnökség 28 tagúra bővítését is. Nem csak a bukott kormánypárt, ...
Bővebben >>